Ing. Roman Kořán

Lektor

Ing. Roman Kořán je absolvent Vysoké školy podnikání Ostrava, obor ekonomie – management. Věnoval se studiu andragogiky  a psychologie. Je absolventem konzervatoře – zaměření na rétoriku a moderování.

Od roku 1990 soukromě podniká v oblasti kultury, PR, reklamy a marketingu. Spolupracuje, jako externí redaktor, se soukromými kabelovými a internetovými  televizemi. Do prosince 2014 pracoval jako tiskový mluvčí města Mariánské Lázně.

Od roku 2009 působí na Vysoké škole manažerské informatiky ekonomiky a práva v Praze. Přednáší zde předměty z oblasti Managementu, Marketingu, Řízení lidských zdrojů a Komunikace. Externě vyučuje na Vysoké škole obchodní.

V roce 2010 byl pozván ke spolupráci s Vysokou školou ESMA Barcelona, pobočka v ČR – Manažerská fakulta Czech management institute. Zde, v rámci studijního programu MBA, přednášel Management, Mezinárodní management a Management organizačních struktur.

V letech 1993 až 2008 finančně a produkčně zajišťoval Mezinárodní Chopinův festival v Mariánských Lázních.

Již několik let spolupracuje s Manažerským institutem, Českou manažerskou asociací, Českým institutem pro franchising (CIFRA), Svazem českých a moravských spotřebních družstev – COOP a Asociací turistických informačních center České republiky – A.T.I.C. ČR. Spolupracuje se sdružením pro odbornou a vzdělávací činnost, která vydává odborný internetový magazín Media Res.